لطفا صبر کنید...

پیشنهاد تمدید مهلت ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی به دلیل مشکلات سامانه‌ای

پایان 31 خرداد آخرین فرصت رسمی اعلام شده برای ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی از سوی مودیان است اما با این وجود اتاق اصناف ایران خواستار تمدید این مهلت تا 15 و یا پایان تیر ماه شده است.

لازم به ذکر است، معمولا در روزهای پایانی خرداد ماه حجم افرادی که به منظور تکمیل اظهارنامه قصد ورود به سامانه سازمان امور مالیاتی را دارند افزایش قابل توجهی پیدا می‌کند و همین مسئله سبب می‌شود تا سامانه نیز دچار مشکل شود.

 

به این ترتیب بسیاری از مودیان که تکمیل پرونده خود را به روزهای پایانی خرداد موکول کرده‌اند معمولا با مشکلات متعددی برای ورود به سامانه انجام اقدامات خود با مشکل مواجه می‌شوند.

 

در سال گذشته، بنابر اطلاعیه اتاق اصناف، مهلت ثبت نام و ارسال اظهارنامه مالیاتی، برای اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل تا 15 تیر ماه و برای اشخاص حقوقی تا 31 مرداد ماه تمدید شد. سپس، این ستاد با صدور مصوبه‌ جدیدی اعلام نمود، مهلت ثبت نام اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی تا پایان 7 شهریور سال گذشته می باشد.

مهلت تمدید ثبت نام و ارسال اظهارنامه ۱۴۰۲، اعلام نشده اما، انتظار میرود  همانند گذشته، بر اساس اعلام، سازمان امور مالیاتی کشور، مهلت ثبت نام اظهارنامه مالیاتی  اشخاص حقیقی و مشاغل 1402، نیز  تمدید گردد و در این صورت، مودیان مالیاتی باید، تا پایان مهلت مذکور، با مراجعه به درگاه ملی خدمات مالیات، برای ثبت نام اظهارنامه مالیاتی خود، اقدام کنند .

 

 

………………………………………………………………

دفتر حسابداری پارس محاسب، با داشتن سالها تجربه در زمینه امور حسابداری و مالیاتی شرکتها از جمله تحریر دفاتر ارسال گزارش فصلی ، اظهارنامه عملکرد ، لیست بیمه و ….. ، در غرب استان تهران،شهریار، ملارد،شهر قدس ،رباط کریم ،اندیشه  اشتهارد ، صفادشت، دهک، گلگون ، سیمین دشت ، هفت جوی و استان البرز

آماده ارائه خدمات حسابداری به شما می باشد.

 

 

آدرس دفتر:

اندیشه بین فاز دو و سه راه مارلیک، ساختمان پارسام طبقه سوم واحد 7

تلفن 02165542678
مدیریت 09127658179

 

……………………………………………………………………..

 

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید