لطفا صبر کنید...

معیار های مشخص نمودن ارزش افزوده

معیار های مشخص نمودن ارزش افزوده

با سلام خیلی از دوستان فکر میکنند که با اتمام رسیدگی مالیات بر عملکرد مالیات بر ارزش افزوده آنها نیز تسویه و خاتمه پیدا کرده ولی باید به استحضار برسانم که این چنین نیست و مهلت رسیدگی ارزش افزوده 10 سال بوده و بلااستثنا رسیدگی به ارزش افزوده نیز انجام خواهد پذیرفت.

مبنای اصلی رسیدگی  به  مالیات بر ارزش افزوده فروش در نظر گرفته شده توسط کارشناس مالیات بر عملکرد بوده و عینا آن روش  یا حتی گاها کمی بیشتر از آن مبلغ مبنای محاسبه بوده و پس از ضرب در ضریب آن سال مطالبه میگردد.

فرض مثال ضریب سال 98 و همچنین چهار سال قبل آن 9% بوده است.

ناگفته نماند در هر صورت خرید های شما با داشتن شرایط قبولی از فروش کسر میگردد.

شرایط قبولی  شامل داشتن گواهی ارزش افزوده طرف مقابل.اسناد پرداختی.اسناد حمل و همچنین ثبت در دفاتر قانونی میباشد.

دوست عزیزی به موسسه پارس محاسب مراجعه نموده بودند و اعلام میکردند که مالیات ارزش افزوده خود را بصورت کامل در دوره های گذشته پرداخت نموده اند و سازمان امورمالیاتی شهریار برای ایشان به اشتباه برگه مطالبه صادر نموده است .

کارشناسان ما  با توجه به  تجربه از موضوع اطلاع داشته و برای ایشان توضیح دادند که مبلغ بدهی ناشی  از فروش های مازاد تشخیصی در رسیدگی مالیات عملکرد  توسط ممیز سازمان امور مالیاتی بوده و ایشان از فروش مورد نظر بی اطلاع بودند.

متاسفانه ایشان بدلیل ناآگاهی مجبور به پرداخت اصل و جرائم موضوع ماده 22 ارزش افزوده و همچنین جرائم ماده 23 ارزش افزوده شدند.

نکته مهم در  رسیدگی عملکرد که تقریبا مورد توجه قرار نمیگیرد فروش  تشخیصی میباشد.اکثرا دوستان مبلغ  مالیات را فقط مورد توجه قرار میدهند که این موضوع ضررات بسیاری در پی خود بثمر میاورد.

امیدوارم  با این نوشته کمک  کوچکی به دوستان مودی نموده باشم

لازم بذکر است شرکت حسابداری پارس محاسب در مناطق شهریار، اندیشه، ملارد، صفادشت، شهرک صنعتی گلگون، شهرک صنعتی صفادشت، سعید آباد، صبا شهر، آدران، هفت جوی، شهرک صنعتی سیمین دشت، کرج، استان البرز، و در کل غرب استان تهران آماده راهنمایی و ارائه خدمات مالیاتی و حسایداری به شما دوستان میباشد.

 

 

دیدگاه(۲)
مهدی
بهمن ۵, ۱۳۹۸ ۸:۵۸ ب.ظ

جالب بود و فجیب.
پیش فرض اینا اینه که همه دروغ میگن

پاسخ

حبیبه علیاری
بهمن ۷, ۱۳۹۸ ۴:۳۰ ب.ظ

سلام ، لطفا مطلبی در مورد پلمپ دفاتر هم بزارید ، ممنون

پاسخ

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید